Sezonowy alergiczny nieżyt nosa

Szacuje się, że dotychczas sezonowy alergiczny nieżyt nosa na całym świecie stwierdzono u około 500 mln osób i jest to jedno z najczęstszych schorzeń układu oddechowego. Nieleczony alergiczny nieżyt nosa obniża jakość życia jest bardzo uciążliwy, a przede wszystkim utrudnia codzienne funkcjonowanie. Można powiedzieć, że jest to zapalenie błony śluzowej nosa spowodowane alergenami, które wywołują reakcje o charakterze alergicznym.

sezonowy alergiczny nieżyt nosa
sezonowy alergiczny niezyt nosa

Sezonowy alergiczny nieżyt nosa spowodowany jest najczęściej uczuleniem na alergeny powietrznopochodne czyli na unoszące się w powietrzu pyłki roślin wiatropylnych (trawy, drzewa, chwasty), zarodniki grzybów pleśniowych, alergeny roztoczy kurzu domowego, psa, kota i innych zwierząt, piór. Rzadziej przyczyną są alergeny pokarmowe, czy alergeny spotykane w środowisku pracy jak na przykład mąka.

Sezonowy alergiczny nieżyt nosa objawy:

  • kichanie,
  • świąd i zaczerwienienie nosa,
  • zatkanie nosa,
  • wodnisty wyciek

Zapraszamy do udziału w badaniu klinicznym osoby cierpiące na sezonowy alergiczny nieżyt nosa, potwierdzone testami skórnymi.
W badaniach klinicznych mogą wziąć udział osoby:

  • przede wszystkim pełnoletnie,
  • którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy mieli dodatni wynik testu skórnego na chociaż jeden alergen (drzew, traw, zbóż, chwastów).

Co oferujemy w badaniu?

  • wizyty u specjalisty alergologa,
  • badania kontrolne,
  • wydawanie leku w postaci tabletek.

Czas trwania badania: 28 dni.
Zwracamy koszty dojazdu na wizyty związane z udziałem w badaniu.

Przystąpienie do badania klinicznego jest dobrowolne, wymaga zwłaszcza odpowiedniego przygotowania i przemyślenia swojej decyzji.

Pacjent ma prawo do rezygnacji z badania i może wycofać zgodę na udział w każdym momencie, bez konieczności podawania przyczyny. Nie ponosi w związku z tym żadnych konsekwencji.

W badaniach klinicznych mogą uczestniczyć wyłącznie osoby spełniające kryteria medyczne szczegółowo określone w protokole badania.

Napisz do nas

Jeśli jesteś zainteresowana/y skontaktuj się z nami:
telefonicznie lub smsem: 506 330 021 w godzinach 9:00 do 18:00

Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.
Wypełnij to pole
Czym są badania kliniczne?

Wiedza o przyszłym leku zdobywana jest w skomplikowanym, ale przede wszystkim w ściśle kontrolowanym procesie nazywanym badaniem klinicznym. Badania kliniczne odkrywają ogromną rolę w procesie odkrywania skutecznych metod leczenia.  Głównym celem badań klinicznych jest sprawdzenie, czy dana substancja, która znajdzie się w leku, jest skuteczna, a także czy jest lepsza od już dostępnych terapii.

Badania kliniczne prowadzi się według ściśle określonych zasad, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pacjentowi (uczestnikowi badania) i poszanowanie jego praw. O tym, czy pacjent spełnia kryteria medyczne, aby wziąć udział w badaniu, decyduje lekarz, który pełni rolę badacza. Twoja Klinika w Mikołowie posiada w swoim zespole mających wieloletnie doświadczenie w wielu badaniach klinicznych z zakresu alergologii, dermatologii oraz diabetologii.

Menu