chirurg dziecięcy Mikołów

chirurg-dzieciecy-mikolow

Chirurg dziecięcy Mikołów:

– rozszczep wargi i podniebienia

– niedrożność przewodu pokarmowego

– przepuklina pępkowa

– deformacja stóp

– bóle brzucha

– urazy (zwichnięcia, złamania, ugryzienia)

– widoczne wady wrodzone i zaburzenia rozwojowe

Lekarze:
Maksymilian Nicpoń
specjalista chirurgii dziecięcej

Wizyty w każdy poniedziałek, zaczynając od 31.08.2020 od godz. 15.00

Cennik

Chirurgia dziecięca

Dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym człowieka od pierwszych dni życia (okres noworodkowy, w tym dzieci przedwcześnie urodzone), niemowląt, dzieci małych i dużych, do 18. roku życia, istnieją też pierwsze doniesienia o prenatalnych możliwościach inwazji chirurgicznej w ciele chorego płodu.

Chirurgia dziecięca jest podspecjalnością chirurgii związaną z odkryciem, że pokutujące całe wieki przeświadczenie, iż dziecko to „mały dorosły” jest fałszywe. Dziecko, szczególnie małe, różni się znacznie od dorosłego, zwłaszcza chwiejnością równowagi wodno-elektrolitowej oraz regulacją temperatury ciała czy innych procesów metabolicznych. Inne też są choroby (znaczną ich część stanowią wady wrodzone), z którymi styka się chirurg dziecięcy.

Zakres wiedzy i umiejętności chirurga dziecięcego jest ogromnie szeroki. Chirurg dziecięcy może oczyścić i zaopatrzyć poważne rany na powierzchni ciała, a także usunąć wszelkie niepokojące zmiany skórne: brodawki, znamiona, tłuszczaki czy kaszaki. Lekarz zajmuje się leczeniem oparzeń, odmrożeń, owrzodzeń czy zakażeń, pomoże w przypadku przepukliny, wędrujących jąder, stulejki u chłopców czy wrodzonych wad postawy.

Dzięki wiedzy i umiejętnej pracy z dziećmi chirurg dziecięcy nie tylko staje się ich lekarzem ale również przyjacielem ! Dzięki temu wizyta u naszego specjalisty nie jest powodem do stresu.

Zapraszamy do rejestracji:

tel.: 506 330 021

Twoja Klinika w Mikołowie

ul. Pszczyńska 12B/1Mikołów

Zapraszamy do obserwowania nas na facebooku !

chirurg dziecięcy Mikołów

Endokrynolog dziecięcy Mikołów
Neurolog Mikołów
Menu