Chirurg dziecięcy Mikołów

Nasi Lekarze:
Maksymilian Nicpoń
specjalista chirurgii dziecięcej
Wizyty w każdy poniedziałek

Czym zajmuje się chirurg dziecięcy?

Chirurg dziecięcy Mikołów zajmuje się leczeniem operacyjnym człowieka od pierwszych dni życia (okres noworodkowy, w tym dzieci przedwcześnie urodzone), niemowląt, dzieci małych i dużych, do 18. roku życia. Istnieją też pierwsze doniesienia o prenatalnych możliwościach inwazji chirurgicznej w ciele chorego płodu.

Zakres wiedzy i umiejętności chirurga dziecięcego jest ogromnie szeroki. Chirurg dziecięcy może oczyścić i zaopatrzyć poważne rany na powierzchni ciała, a także usunąć wszelkie niepokojące zmiany skórne: brodawki, znamiona, tłuszczaki czy kaszaki. Lekarz zajmuje się leczeniem oparzeń, odmrożeń, owrzodzeń czy zakażeń. Pomoże także w przypadku przepukliny, wędrujących jąder, stulejki u chłopców czy wrodzonych wad postawy.

Dzięki wiedzy i umiejętnej pracy z dziećmi, chirurg dziecięcy nie tylko staje się ich lekarzem, ale również przyjacielem! Dzięki temu, wizyta u naszego specjalisty nie jest powodem do stresu.

Jakie choroby leczy chirurg dziecięcy?

Do częstych schorzeń, które mogą byś leczone chirurgicznie należą m.in.:

  • przepuklina (pachwinowa, pępkowa),
  • stulejka, spodziectwo,
  • rozszczep wargi i podniebienia,
  • niedrożność przewodu pokarmowego,
  • deformacja stóp,
  • bóle brzucha,
  • urazy (zwichnięcia, złamania, ugryzienia),
  • widoczne wady wrodzone i zaburzenia rozwojowe,
  • ostre zapalenie wyrostka robaczkowego,
  • zmiany skórne i oparzenia,

To oczywiście nie są jedyne problemy i schorzenia, jakimi zajmuje się chirurg dziecięcy Mikołów. Pomoc tego specjalisty jest niezbędna także w procesie leczenie ran, przy usuwaniu szwów oraz podczas  kontroli po przeprowadzonych operacjach i zabiegach.

Jak wygląda wizyta u chirurga dziecięcego? Konsultacja i wywiad

Podczas wizyty u chirurga dziecięcego małym pacjentom zawsze towarzyszy oczywiście rodzic lub opiekun prawny. Chirurgów dziecięcych obowiązuje konkretny schemat badania: najpierw badanie podmiotowe (wywiad lekarski), a później badanie przedmiotowe (ocena stanu układów i narządów pacjenta).

Specjalista rozmawia z rodzicem, a jeśli wiek pacjenta na to pozwala- również z dzieckiem. Lekarz zapyta o przyczynę zgłoszenia się chorego na konsultację, a także początek występowania objawów oraz ich charakter. Ważne jest czy dolegliwości pojawiły się po raz pierwszy czy występują dłużej. Chirurg zapyta także o przebyte zabiegi i operacje, o choroby występujące w rodzinie, o przyjmowane leki.

Chirurg dziecięcy Mikołów następnie przeprowadza badanie przedmiotowe. Tutaj chirurg szczególną uwagę poświęca choremu miejscu. Przy występowaniu bólów brzucha dokładnie zbada jamę brzuszną, w przypadku zmian skórnych zostaną poddane one wnikliwej analizie.

Jakie badania może zlecić chirurg dziecięcy? Co po wizycie?

Po wizycie u chirurga dziecięcego należy wykonać jego wszystkie zalecenia, m.in. dotyczące przeprowadzenia określonych badań. Mogą to być m.in. badania krwi (morfologia, OB, CRP, enzymy wątrobowe i wiele innych) czy różnego typu badania obrazowe, jak zdjęcie rentgenowskie konkretnego obszaru ciała czy badanie metodą rezonansu magnetycznego.

Chirurg dziecięcy Mikołów może również zalecić konsultacje z innymi specjalistami. W ustalonym terminie należy też zgłosić się z dzieckiem na kolejne konsultacje. Wtedy też chirurg, mający już pełen obraz pacjenta wraz z badaniami, ustala metodę leczenia. W razie potrzeby, mały pacjent jest kierowany do szpitala, w którym zostanie wykonany zaplanowany zabieg lub operacja.

Rejestracja do chirurg dziecięcy Mikołów

Wizyta w naszej klinice u specjalisty chirurg dziecięcy Mikołów wymaga wcześniejszej rejestracji. Aby ustalić datę konsultacji należy skorzystać z najwygodniejszej dla Państwa opcji.

Zapraszamy osobiście do naszej placówki. Można oczywiście umówić się telefonicznie bądź przez mail. Zachęcamy także do skorzystania z formularza kontaktowego.

ul. Pszczyńska 12B/1, Mikołów, Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 18:00
+48 506 330 021
+48 603 367 646
Endokrynolog dziecięcy Mikołów
Endokrynolog Mikołów
Menu